Bohatý na živiny, obsahuje: hořčík, draslík, zinek a železo. Je bohatý na širokou škálu vitamínů skupiny B a vitamín C. Není rafinovaný a neobsahuje umělá barviva. Má velmi nízký glykemický index (GI 35) ve srovnání s bílým cukrem (GI 70) je jeho sladkou alternativou. Má jemnou karamelovo-kokosovou chuť.

Zajímavost:

Kokosový cukr obsahuje více draslíku než banány! Draslík má příznivý vliv na krevní tlak, nervovou soustavu, práci svalů, koncentraci a regulaci hospodaření s vodou. Je to tzv. stopový prvek, to znamená, že je obtížné jej doplnit. Proto se doporučuje jíst potraviny s přírodním draslíkem.


 

Neobsahuje laktózu, kazeín, a cholesterol. V Asií je nazýváno lékem na veškeré zlo, protože obsahuje značné množství zdraví prospěšných látek, mezi jinými je bohatým zdrojem aminokyselin, zdravých tuků, bílkovin, vlákniny, železa, sodíku, hořčíku, fosforu, draslíku a vitamínu C. Vzhledem k vysokému obsahu železa, fosforu, draslíku, sodíku, manganu a mědi se dobře hodí jako izotonický nápoj po intenzivním tréninku.

Zajímavost:

Kokosové mléko obsahuje více vápníku než dužina kokosu. Kromě toho je účinný proti bakteriím, virům a parazitním houbám, čímž napomáhá v boji proti akné, infekcím a různým druhům zánětů.

 

    

Obsahuje vitamíny skupiny B, zejména kyselinu listovou, dále pak zinek, vápník, fosfor, hořčík, draslík a aminokyseliny. Neobsahuje lepek, je organický a bez GMO. Je 100% veganský.

Zajímavost:

Proteiny jsou základní stavební složkou organismu. Je součástí nejen masa, ale jeho zdroj je také v některých rostlinách, např. ve slunečnících.


 

Vláknina je považována za prvek, který pomáhá urychlovat a zlepšovat fungování trávicí soustavy. Podporuje činnost střev a pomáhá při zažívacích obtížích a zácpách, usnadňuje pravidelné vyprazdňování. Snižuje také hladinu cholesterolu a pomáhá chránit před aterosklerózou. Oddaluje vstřebávání glukózy.

Zajímavost:

Vláknina potlačuje pocit hladu vzhledem k tomu, že zvyšuje objem stravy v žaludku. Prodlužuje pocit sytosti a podporuje hubnutí. Také čistí tělo z toxinů a těžkých kovů.

 

Obsahuje hlavně maltózu – přírodní, veganský a bezlepkový cukr. Nezpůsobuje drastické skoky hladiny cukru v krvi, a proto nezpůsobuje pocit vlčího hladu ani přepady únavy a ospalosti. Obsahuje draslík, hořčík, železo, vápník a vitamín B, který prospěšně působí na nervovou soustavu.

Zajímavost:

Rýžový sirup je vedle stévie, xylitolu a cukrové třtiny, nejpopulárnější zdravější náhrada cukru. Oproti zdraví škodlivému glukózo-fruktózovému sirupu, který je průmyslově zpracovávaným výrobkem, rýžový sirup vzniká v dlouhodobém procesu založeném na působení přírodních enzymů. Je tedy zcela přírodní.

 

 

 

COPYRIGHT © 2017 Me Gusto ALL RIGHTS RESERVED